ZAWODY SAMOCHODÓW RC

ZAWODY SAMOCHODÓW RC
Śląska Liga Rajdowa RC oraz organizatorzy MotoShow Bielsko-Biała 14-15.07.2018 zapraszają wszystkich posiadaczy modeli RC do udziału w Rajdzie.
Więcej szczegółów znajdziecie na facebooku Śląska Liga Rajdowa RC
„Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców”, odcinki specjalne na rajdach samochodowych są pełne zakrętów od szerokich patelni, na których można lecieć bokiem po ciasne i techniczne sekcje.
Właśnie dzięki tej różnorodności, prędkości, adrenaliny i rywalizacji tak kochamy sporty motorowe.

Kilkanaście lat temu w Czechach powstała dziesięć razy mniejsza wersja tej dyscypliny, czyli rajdy modeli zdalnie sterowanych
Od tamtego czasu dziedzina bardzo dynamicznie się rozwija nie tylko w Europie ale i np. w Stanach, a także Japonii.

W Polsce działa obecnie 4 lig, Śląska Liga Rajdowa RC, Dolnośląska Liga Rajdowa, Rajdowa Liga Mazowsza RC i Toruńska Liga Rajdowa modeli RC, która jest najstarsza.
Podczas Moto Show Bielsko-Biała odbędzie się Eliminacja Śląska Liga Rajdowa RC czyli 1 Kryterium MotoShow Bielsko-Biała 14-15.07.2018. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 odcinków specjalnych, na których będą musieli się zmierzyć z sobą, modelami i czasem

Modele, którymi poruszają się zawodnicy ligi to zaawansowane samochody elektryczne w skali 1:10. Tak jak w prawdziwych rajdach największe znaczenie ma przyczepność a więc i tu mamy opony na różne nawierzchnie o różnych mieszankach, są modele opon posiadające aż różnych mieszanek twardości. Zawieszenie jest w pełni regulowane, a więc możemy regulować, zbieżność, kąt pochylenia kół, a także zwrotnicy, W dyferencjałach regulujemy poziom blokowania, a w amortyzatorach poza wymiennymi sprężynami możemy regulować odbicie i tłumienie. Wszystkie te ustawienia są korygowane w celu uzyskania jak największej przyczepności na odcinku. Większość silników na których poruszają się zawodnicy to bezszczotkowe, których regulatory można programować od siły startu przez siłę hamowania, po krzywe gazu.

Zgodnie z regulaminami karoserie umieszczane na podwoziu muszą mieć swoją rajdową historię czyli wystartować przynajmniej w jednym rajdzie 1:1 natomiast malowanie jest dowolne. Większość karoserii jest licencjonowanych, a więc są odwzorowane w najmniejszych szczegółach. Na trasach Śląska Liga Rajdowa RC znajdziemy znane z obecnych czasów Lancery EVO czy Subaru Imprezy z różnych lat produkcji, można również znaleźć Fieste czy Polo WRC, a także starsze klasyki jak Lancia Delta Integralle HF, Toyote Celice GT4 czy Datsuna 240Z.


Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "PRAWKO" Piotr Bujak, 34-120 Andrychów, ul.Legionów 17, NIP: 5512336177 w celu zgłoszenia na wydarzenie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności
Formularz został wysłany!
Formularz nie został wysłany!