Samochody Radio Control

„Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców", odcinki specjalne na rajdach samochodowych są pełne zakrętów od szerokich patelni, na których można lecieć bokiem po
ciasne i techniczne sekcje. Właśnie dzięki tej różnorodności, prędkości, adrenaliny i rywalizacji tak kochamy sporty motorowe. Kilkanaście lat temu w Czechach powstała dziesięć razy mniejsza wersja tej dyscypliny, czyli rajdy modeli zdalnie sterowanych

Od tamtego czasu dziedzina bardzo dynamicznie się rozwija nie tylko w Europie ale i np. w Stanach, a także Japonii.

W Polsce działa obecnie 5 lig, Śląska, Dolnośląska, Mazowsza, Toruńska i Polska, która ma rangę Mistrzostw Polski. Podczas Moto Show odbędzie się Eliminacja Śląskiej Ligi Rajdowej czyli 1 Kryterium Moto Show Bielsko Biała. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 odcinków specjalnych, na których będą musieli się zmierzyć z sobą, modelami i czasem.

Pierwszy raz w historii ligi zostanie zorganizowany przez firmę RC ART, odcinek testowy, który zawodnicy będą przejeżdżali 5 krotnie, kolejność startowa zostanie ustalona na podstawie najszybszych przejazdów.

Odcinek testowy dla rajdowców będzie przez całe dwa dni imprezy ogólnodostępny i będzie można spróbować swoich sił na wypożyczonym modelu firmy RC ART, która przygotowała kilka modeli
rajdówek.

Modele, którymi poruszają się zawodnicy ligi jak i osoby chętne do wynajmu to zaawansowane samochody elektryczne w skali 1:10. Tak jak w prawdziwych rajdach największe znaczenie ma przyczepność a więc i tu mamy opony na różne nawierzchnie o różnych mieszankach, są modele opon posiadające aż różnych mieszanek twardości. Zawieszenie jest w pełni regulowane, a więc możemy regulować, zbieżność, kąt pochylenia kół, a także zwrotnicy, W dyferencjałach regulujemy poziom blokowania, a w amortyzatorach poza wymiennymi sprężynami możemy regulować odbicie i tłumienie. Wszystkie te ustawienia są korygowane w celu uzyskania jak największej przyczepności na odcinku. Większość silników na których poruszają się zawodnicy to bezszczotkowe, których regulatory można programować od siły startu przez siłę hamowania, po krzywe gazu.

Zgodnie z regulaminami karoserie umieszczane na podwoziu muszą mieć swoją rajdową historię czyli wystartować przynajmniej w jednym rajdzie 1:1 natomiast malowanie jest dowolne. Większość karoserii jest licencjonowanych, a więc są odwzorowane w najmniejszych szczegółach. Na trasach Śląskiej Ligi Rajdowej znajdziemy znane z obecnych czasów Lancery EVO czy Subaru Imprezy z różnych lat produkcji, można również znaleźć Fieste czy Polo WRC, a także starsze klasyki jak Lancia Delta Integralle HF, Toyote Celice GT4 czy Datsuna 240Z.

Zapraszamy wszystkich do udziału w evencie i wypożyczaniu modeli lub jak macie swoje modele zapisaniu się i wystartowaniu w Kryterium Moto Show. Szczegółowe informacje na temat Kryterium znajdziecie na facebooku Śląskiej Ligi Rajdowe oraz RC ART. - organizacja eventów modelami RC.

W ostatnim tygodniu czerwca na specjalnych formularzach będzie można zgłosić swój udział w Rajdzie. Ważne aby model był w skali 1:10 oraz był to model onroad z karoserią samochodu.

Organizatorzy Moto Show Bielsko Biała razem z firmą RC ART. - organizacja eventów z modelami RC przygotowała dla Was mega atrakcje. Każda chętna osoba będzie mogła wypożyczyć profesjonalny model RC i zmierzyć się na specjalnie zaprojektowanym odcinku specjalnym. Osoby które przez cały pierwszy i drugi dzień uzyskają najlepsze czasy, na koniec dnia zmierzą się między sobą w walce o tytuł Mistrza kierownicy RC Moto Show Bielsko Biała, a także upominki i nagrody. Kolejną atrakcją będzie mobilny tor do trialu (jazda przeprawowa), na którym chętni będą mogli Jeepem Cherokee XJ spróbować swoich sił. Strome podjazdy i zjazdy, wertepy i przeszkody, innymi słowy prawdziwe piekło, a więc to co wielbicie off roadu lubią najbardziej.

Zapraszamy na: https://www.facebook.com/eventyrc


Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "PRAWKO" Piotr Bujak, 34-120 Andrychów, ul.Legionów 17, NIP: 5512336177 w celu zgłoszenia na wydarzenie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności
Formularz został wysłany!
Formularz nie został wysłany!